Sok z aloesu, GardVit A+E spray na suchość w gardleSok z aloesu

Sok z aloesu zawiera ponad 70 potencjalnie aktywnych substancji jak: witaminy, enzymy, minerały, cukry, aminokwasy, kwas salicylowy, saponiny.

Sok z aloesu zawiera w szczególności

Witaminy

Głównie witaminę A (beta-karoten), C i E, które jako antyoksydanty neutralizują wolne rodniki w organizmie. Ponadto sok z aloesu bogaty jest w witaminę B12 i kwas foliowy.

Enzymy

Fosfatazę zasadową, amylazę, bradykinazę, katalazę, celulazę, peroxydazę i inne. Bradykinasa działa miejscowo przeciwzapalnie, a pozostałe pomagają w przemianach cukrów i tłuszczy.

Minerały

Wapń, chrom, miedź, selen, magnez, mangan, potas, sód i cynk. Niezbędne do prawidłowego funkcjonowania niektórych enzymów w organizmie.

Cukry

Jednocukry: glukoza, fruktoza. Wielocukry: polimannozy, glukomannozy, mukopolisacharydy. Zawiera acemannan – mukopolisacharyd o właściwościach immunostymulujących. Glikoproteina – alprogen o właściwościach antyalergicznych.

Antrachinony

Związki używane w preparatach przeczyszczających.

Kwasy tłuszczowe

Sterydy roślinne jak: cholesterol, campesterol, B-sisisterol i lpeol. Wszystkie mają działanie przeciwzapalne. Lupeol dodatkowo ma właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe.

Hormony roślinne

Auksyny, gibereliny: pomagają w procesie gojenia ran i mają działanie przeciwzapalne.

Pozostałe substancje

Aminokwasy niezbędne dla rozwoju człowieka, kwas salicylowy – działający przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Saponiny: działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, wzmagają wydzielanie śluzu.

Więcej o aloesie możesz przeczytać na stronach :

Gardvit A+E spray na suchość w gardle

Czy preparat GardVit A+E zawiera sok z aloesu ?

W preparacie Gardvit A+E wykorzystano czysty ekstrakt z soku z aloesu. Gardvit A+E to polski, innowacyjny preparat, przeznaczony specjalnie dla osób pracujących głosem i mających przewlekłe kłopoty z gardłem w różnej formie jak na przykład suchość gardła, chrypa, suchy kaszel, kaszel palacza. Zawarty w preparacie aloes wspomaga leczenie stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Nawilża i łagodzi wysuszoną śluzówkę gardła. Wspomaga utrzymanie funkcji odpornościowych i przyspiesza regenerację śluzówki.

  • Dostępny jest w formie sprayu, w szklanej buteleczce o pojemności 30 ml bez recepty w aptekach na terenie całego kraju.
  • Przy standardowym dozowaniu wystarcza na 3 miesiące !
  • Dzięki formie sprayu aplikowanie jest proste i wygodne.