GardVit

GardVit A + E

to polski, innowacyjny preparat, przeznaczony specjalnie dla osób pracujących głosem i mających przewlekłe kłopoty z gardłem w różnej formie jak np:

  • suchość gardła,
  • chrypa,
  • suchy kaszel,
  • kaszel palacza.

GardVit A+E jest najlepszy

GardVit A+E jest najlepszym wyborem spośród dostępnych na rynku preparatów na chrypę i suchość gardła ponieważ :

  1. GardVit A+E jest płynem w formie wygodnego sprayu do gardła, dlatego idealnie i natychmiast nawilża wysuszone gardło. Jest to zasadnicza różnica i przewaga GardVit-u nad różnego rodzaju tabletkami, żelkami czy lizakami na chrypę i suchość gardła.
  2. Unikalny skład preparatu jest kolejnym atutem.

GardVit A+E to wyjątkowy i jedyny na rynku preparat, który zawiera aloes, witaminy A i E w maksymalnej dawce.

Aloes Gardvit spray gardła ikona

Aloes

Zawarty w preparacie GardVit aloes wspomaga leczenie stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Nawilża wysuszoną śluzówkę gardła. Wspomaga utrzymanie funkcji odpornościowych i przyspiesza regenerację śluzówki.

Więcej o właściwościach leczniczych aloesu można dowiedzieć się tutaj: właściwości lecznicze aloesu

Witamina A GardVit spray na gardło Ikona
Witamina A

Zawarta w sprayu GardVit witamina A ułatwia regenerację błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Do uszkodzenia błony śluzowej dochodzi najczęściej w przebiegu chorób infekcyjnych jak przeziębienie czy grypa. Ponadto istnieje duża grupa pacjentów cierpiących z powodu przewlekłych zmian zanikowych i zapalnych błony śluzowej gardła. (Więcej o przewlekłym zapaleniu gardła Wikipedia). Lekarze  zalecają wówczas miejscowe stosowanie kompleksu witamin A+E (miejscowe – bezpośrednio na błonę śluzową gardła). Niezależnie od tego czy stosujemy płukankę do gardła, rozgryzanie kapsułek czy spray z witaminami (GardVit A+E), każde z tych działań ma na celu miejscowe działanie witamin na błonę śluzową gardła w celu ułatwienia jej odbudowy.

Ważne by zwrócić uwagę na ilość witaminy A i E zawartą w używanym preparacie do gardła.

W preparacie GardVit A+E zawarta jest standaryzowana ilość witamin A i E. W jednej aplikacji preparatu GardVit A+E jest 200 ug. witaminy A i 2 mg witaminy E. Jest to najwyższa i jednocześnie bezpieczna ilość witaminy A. (witamina A jest najważniejsza) Przy zalecanym dawkowaniu (zgodnie z ulotką) wynosi odpowiednio  75% *ZDS dla witaminy A i 50% *ZDS dla witaminy E.

Ciekawostka: Czy wiesz, że czysta oliwa z oliwek w jednej łyżce stołowej (13,5g oliwy) nie zawiera żadnych ilości witaminy A i tylko śladowe ilości witaminy E 1.94 mg.

*ZDS- zalecane dzienne spożycie

Chcesz przeczytać więcej o witaminie A zapraszamy na stronę Wikipedii : link

Witamina E Gardvit spray na gardło ikona
Witamina E

Obecna w preparacie GardVit witamina E wspomaga ochronę organizmu przed działaniem wolnych rodników, utrzymuje integralność błon komórkowych. (wolne rodniki zawarte są między innymi w dymie tytoniowym)

Więcej o witaminach na gardło  można przeczytać tutaj:  witaminy na gardło

Woda_beztla_mala
Gliceryna i woda

Zawarte w preparacie GardVit mają przede wszystkim działanie nawilżające. W odróżnieniu od tabletek lub pastylek do ssania preparat GardVit przynosi natychmiastową ulgę. Dzięki krótkiemu aplikatorowi nawilżający strumień jest szeroki i pokrywa wilgotną mgiełką błonę śluzową zarówno gardła jak i jamy ustnej. Działa kompleksowo na całą błonę śluzową przynosząc natychmiastową pomoc dla wysuszonego gardła.

Więcej informacji o nawilżaniu gardła – link  nawilżanie gardła