Szyja80x80Oliwa z oliwek na suche gardło i suchość w ustach

O niezwykłych właściwościach oliwy z oliwek mówi się od zawsze. Większość z nas słyszała o tym, że obniża poziom złego cholesterolu, zmniejsza ryzyko zawału i chorób nowotworowych, obniża poziom cukru we krwi, wspomaga odchudzanie. Jest  cudownym naturalnym, kosmetykiem, który – jeśli odpowiednio się stosuje – poprawia wygląd włosów, paznokci i skóry opóźniając proces starzenia się o kilka lat. Oliwa z oliwek ma jeszcze jedną cudowną właściwość – stosowana codziennie, miejscowo w jamie ustnej łagodzi suchość w ustach, nawilża suche gardło oraz pozwala utrzymać gardło i głos w doskonałej kondycji.

Nawilżanie gardła oliwą z oliwek

Działanie oliwy na gardło znają przede wszystkim piosenkarze, wokaliści i diwy operowe. Selena Gomez niedawno pochwaliła się prasie, że swój piękny i niezawodny, jak dotąd, głos zawdzięcza właśnie oliwie z oliwek. Piosenkarka przed każdym występem nawilża gardło, co zapobiega przemęczeniu strun głosowych, a także utrzymuje narząd głosu w pełni zdrowia.

Oliwa z oliwek na suchość w ustach i suche gardło

Oliwę z oliwek na gardło powinny stosować przede wszystkim osoby, których problemem jest suche gardło, suchość w ustach,  podrażnienie błon śluzowych. Aplikowana codziennie, nawilża gardło, regeneruje błonę śluzową, odmładza i chroni przed odwodnieniem. Oliwa z oliwek jest niezwykle pomocna także dla osób, które ciągle pokasłują, odchrząkują, przełykają ślinę, odczuwają nieprzyjemne ściekanie po tylnej ściance gardła. Dla wszystkich, którzy podatni są na infekcje w obrębie jamy gardłowo nosowej, z bólem gardła włącznie.

Kto powinien nawilżać gardło oliwą z oliwek ?

Nawilżanie gardła oliwą powinny rozważyć osoby, które funkcjonują na co dzień w otoczeniu czynników negatywnie wpływających na kondycję jamy ustnej, krtani i gardła. W szczególności:

 • wszyscy intensywnie pracujący głosem,
 • palący papierosy lub przebywający w środowisku nałogowych palaczy tzw. palacze bierni,
 • przebywający w zanieczyszczonym środowisku,
 • przebywający długotrwale w pomieszczeniach ogrzewanych,
 • spędzający dużo czasu w pomieszczeniach klimatyzowanych,
 • pijący często alkohol

Płukanie gardła oliwą zaleca się u osób, u których występuje

 • suchość gardła pochodzenia farmakologicznego,
 • suchość w ustach w przebiegu chorób ogólnoustrojowych,
 • suchość na tle zaburzeń hormonalnych,
 • ścieńczenie błon śluzowych tzw: zanikowe zapalenie gardła
 • suchość w wyniku intensywnej pracy głosem,
 • suchość gardła w wyniku starzenie się organizmu,
 • suche gardło z powodu oddychania przez usta i chrapania

Oliwa stosowana miejscowo na gardło złagodzi niedogodności związane z tymi przypadłościami i zregeneruje błonę śluzową.

Jak stosować oliwę na gardło?

Najpopularniejszym sposobem związanym z nawilżaniem gardła przy pomocy oliwy z oliwek jest jej picie. Specjaliści zalecają pić łyżeczkę dziennie, na czczo. Oliwą można także płukać gardło np. łącząc ją z kilkoma kroplami soku z cytryny. Taką miksturę należy utrzymywać w jamie ustnej jak najdłużej (nie krócej niż minutę). Można też pędzlować nią gardło, ale trzeba wiedzieć, że płukanie daje zdecydowanie lepsze oraz szybsze efekty. Jest to szczególnie istotne dla osób, które cierpią na infekcje lub walczą z przewlekłą suchością gardła lub jamy ustnej. Zamiast oliwy spożywczej można użyć specjalnego, faramceutycznego preparatu z oliwy do nawilżania gardła o nazwie GardVit Olive Spray z witaminami A+E .

GardVit Olive Spray z witaminami A i E

GardVit Olive jest to kolejny polski produkt z rodziny GardVit, która debiutowała na europejskim rynku innowacyjnym kompleksem witaminowym z aloesem.

Jest jednym z najefektywniejszych produktów tego typu zalecanych przez lekarzy laryngologów do regeneracji przewlekłych schorzeń w obrębie gardła. GardVit Olive można stosować znacznie częściej niż GardVit A+E z aloesem, bez obawy o przedawkowanie witaminy A. Warto używać preparatu np. zamiast płukanki do gardła z oliwy, czy picia oliwy. Efekt będzie identyczny, natomiast aplikacja GardVit Olive Spray pozwoli zaoszczędzić sporo cennego czasu. Zaletą preparatu w przeciwieństwie do tradycyjnej butelki z oliwą z oliwek – jest to, że można go swobodnie zabierać ze sobą do pracy, na przyjęcia, itp. (buteleczki z aplikatorem można używać dyskretnie w każdej chwili).