GardVitChrypka, odchrząkiwanie, suchy kaszel

to najczęściej towarzyszące dolegliwości w zawodzie nauczyciela. Ogromny wpływ na chrypę i pozostałe dolegliwości mają warunki otoczenia, w których nauczyciele wykonują swój zawód. Szczególnie niekorzystny wpływ na głos mają

– praca z młodzieżą w nadmiernym hałasie
– zbyt suche, zadymione pomieszczenia
– niewłaściwa emisja głosu

Wszystko to może doprowadzić do różnego rodzaju schorzeń krtani, na które narażeni są wszyscy pracujący głosem. Obok nauczycieli  również wykładowcy akademiccy, śpiewacy, telemarketerzy. Pierwszym zgłaszanym problemem jest zazwyczaj chrypka, suchy kaszel lub odchrząkiwanie.

Chrypa – to zaburzenie drgań fałdów głosowych krtani powodujące powstanie turbulentnego przepływu powietrza w obrębie głośni, co objawia się występowaniem charakterystycznego szorstkiego, matowego głosu. Często dochodzi do stanu, w którym nasze gardło jest tak zdarte i zmęczone chrypką lub suchym kaszlem, że nie możemy wydobyć z siebie słowa. Wtedy najlepiej skorzystać ze specjalistycznej porady lekarskiej.

Z drugiej strony warto pamiętać, że istnieje rozwiązanie, które wspomaga walkę z dolegliwościami takimi jak np chrypa, suchy kaszel czy nadmiernie wysuszone śluzówki. Jest to …

 

GardVitGardVit A+E

Warto zaopatrzyć się w  Garvit A+E.
Specjalnie dobrany kompleks witamin A i E oraz aloes, które wspólnie wspomagają naturalne mechanizmy obronne organizmu i skutecznie przywracają nasze gardło do zdrowia.

witamina A ułatwia regenerację śluzówki jamy ustnej i gardła
witamina E wspomaga ochronę organizmu przed wolnymi rodnikami i dymem tytoniowym
aloes, gliceryna i zawarta w preparacie woda mają działanie nawilżające
aloes wspomaga regenerację śluzówki, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wzmacnia odporność

Więcej o działaniu aloesu możesz dowiedzieć się ze strony o WŁAŚCIWOŚCIACH ALOESU

wszystkie składniki razem utrzymują odpowiednią wilgotność w jamie ustnej i gardle

GardVit A+E pozwala na szybki powrót do zdrowia, wspomaga znosić objawy przemęczenia gardła, głosu i suchego przewlekłego kaszlu.

Więcej możesz przeczytać na stronach :

Czym jest GardVit A+E ?
LECZENIE I PROFILAKTYKA ZABURZEŃ GŁOSU
Artykuł na temat PROBLEMY GŁOSU U NAUCZYCIELI

UWAGA WAŻNE:
Jeżeli chrypka lub inne problemy z głosem utrzymują sie ponad dwa tygodnie, taką dolegliwość zawsze trzeba skonsultować z lekarzem laryngologiem.